Jak i gdzie rekrutować operatorów wózków widłowych

Operator wózka widłowego to jeden z najpopularniejszych wakatów, spośród wakatów wymagających specjalnych umiejętności.

Odzywają się na takie ofertę pracy przeważanie mężczyźni, ale nierzadko zgłoszają się kobiety, które posiadają pozwolenie na obsługę wózka widłowego.

Wakat można przypisać do masowych, takich jak np. kierowca kategorii B, pod tym względem rekrutacja takich kandydatów przez internet jest bardzo skuteczna.

Liczba zapytań o stanowisko operatora wózka widłowego według google tylko z terenu Polski w języku rosyjskim i ukraińskim wynosi około 1500 miesięcznie, co pozwala agencjom pracy tymczasowej szybko zaspokajać potrzeby swoich klientów w takich pracownikach.

Stawki na umowę zlecenia od 19 zł do 23 zł. netto za godzinę (ogłoszenia w języku rosyjskim i ukraińskim), kandydat będzie zwracał uwagę nie tylko na stawkę, ale także na gwarantowaną przez pracodawcę liczbę godzin pracy, koszty i warunki zakwaterowania.

Podczas rekrutacji operatorów wózków widłowych należy brać pod uwagę, że około połowy zgłoszeń będzie pochodzić od kandydatów, którzy mają doświadczenie i uprawnienia na obsługę wózków widłowych w swoich krajach, ale nie posiadają polskiego UDT. Aby efektywniej wykorzystać budżet reklamowy należy przemyśleć ofertę szkoleniową dla takich kandydatów z możliwością uzyskania uprawnień zgodnie z polskim prawem.

Jednocześnie trzeba wiedzieć, zapytań o wakat operatora wózka widłowego od Polaków więcej w 10 razy niż od Ukraińców i Białorusinów, ale oni z reguły szukają pracy w pobliżu miejsca zamieszkania. Czynnik ten należy wziąć pod uwagę przy rekrutacji obywateli polskich, a to znaczy targetować kampanii reklamowe do lokalizacji pracodawcy, a w przypadku małych miejscowości przygotowywać oferty pracy z możliwością czasowego zakwaterowania pracowników.

Andrzej Sawczuk

Uprzejmie prosimy, w przypadku cytowania podawać link do źródła


Jeśli szukasz operatorów wózków widłowych, zamów targetowaną reklamę Google Ads 

  PRACODAWCA

  ZAPYTANIE

  Proszę opisać zapotrzebowanie na pracowników i ofertę pracy: stanowisko, liczbę osób, stawkę, terminy rekrutacji, a także wszelkie inne informacje, które są Państwa zdaniem istotne.


  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Regulamin przetwarzania danych osobowych

  SZUKASZ PRACOWNIKÓW Z UKRAINY, BIAŁORUSI, MOŁDAWII LUB AZJI ŚRODKOWEJ?
  ZAPOZNAJ SIĘ ZA NASZĄ OFERTĄ !


  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *