175 tys. złotych dostała agencja towarzyska z tarczy antykryzysowej

175 tys. złotych w ramach subwencji finansowej rządowego programu „Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Małych i Średnich Firm” dostała firma z Łodzi, przy staraniu się o wsparcie finansowe dla firm, uzasadniali, że lockdown zablokował ich działalność. Jak się okazało, firma proponowała usługi seksualne w jednym z nocnych klubów.

Łódzka policja, przy wsparciu zespołów z Radomia i Poznania, zatrzymała podejrzanych o prowadzenie zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się przede wszystkim prostytucją. W toku postępowania okazało się, że wspomniana grupa ma na swoim koncie także wyłudzenia subwencji.
Podając się za firmę gastronomiczną, wyłudzono 175 tys. złotych dofinansowania dla przedsiębiorców dotkniętych kryzysem z powodu pandemii koronawirusa.

Ponad 100 policjantów z Łodzi, Radomia i Poznania wzięło udział w rozbiciu zorganizowanej grupy przestępczej i likwidacji agencji towarzyskiej. Podejrzani, w łódzkim wydziale Prokuratury Krajowej usłyszeli zarzuty dotyczące czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji innych osób, dodatkowo dwie osoby usłyszały zarzut oszustwa gospodarczego czyli wyłudzenia subwencji pochodzącej z tzw. tarczy antycovidowej.

Według funkcjonariuszy, w klubie nocnym pod przykryciem krótkotrwałego wynajmu pokoi dochodziło do sutenerstwa i stręczycielstwa. Z ustaleń śledczych godzina spędzona w pokoju hotelowym wcześniej wynosiła 250 zł, a ostatnio 300 zł. Klienci płacili menedżerowi za wynajem tzw. pokoju, a w zamian dostawali w pakiecie usługi seksualne.

Źródło: https://policja.pl/pol/aktualnosci/201299,Wynajmujac-pokoj-hotelowy-w-pakiecie-otrzymywano-usluge-seksualna-16-osob-zatrzy.html

SZUKASZ PRACOWNIKÓW Z UKRAINY, BIAŁORUSI, MOŁDAWII LUB AZJI ŚRODKOWEJ?
ZAPOZNAJ SIĘ ZA NASZĄ OFERTĄ !


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *