Bosch inwestuje w Polsce: nowa fabryka w Dobromierzu

Bosch w Polsce

W Dobromierzu na Dolnym Śląsku, wkrótce powstanie nowy zakład produkcyjny pomp ciepła firmy Bosch, który będzie wyposażony w najnowocześniejsze technologie i urządzenia. Wartość inwestycji szacowana jest na około 1,2 miliarda złotych, co z pewnością przyczyni się do wzrostu lokalnej gospodarki. Prace budowlane mają rozpocząć się w 2024 roku, a produkcja ma wystartować na przełomie 2025 i 2026 roku.

Planowane jest, że w nowej fabryce w Dobromierzu zostanie zatrudnionych około 500 pracowników do 2027 roku. Nowy zakład będzie produkował zewnętrzne i wewnętrzne jednostki pomp ciepła, przede wszystkim na rynek europejski. Będzie również włączony do sieci produkcyjnej i wytwórczej pomp ciepła firmy na całym kontynencie.

Bosch już od 1992 roku jest obecny w Polsce, reprezentowany przez cztery spółki: Robert Bosch, Bosch Rexroth, BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego oraz sia Abrasives Polska. W sumie firma zatrudnia ponad 8 500 pracowników w pięciu lokalizacjach w Polsce: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie.

Grupa Bosch dotychczas zainwestowała w Polsce w sumie 1,445 miliarda złotych w ramach Polskiej Strefy Inwestycji (PSI), co miało gwarantować utworzenie 1 541 nowych miejsc pracy. Nowa inwestycja w Dobromierzu z pewnością wpłynie na zwiększenie tych liczb. Firma będzie działać w dwóch strefach w ramach PSI: SSE Euro-Park Mielec oraz Wałbrzyska SSE, co pozwoli na jeszcze większe zrównoważone i przyjazne dla środowiska działania.

SZUKASZ PRACOWNIKÓW Z UKRAINY, BIAŁORUSI, MOŁDAWII LUB AZJI ŚRODKOWEJ?
ZAPOZNAJ SIĘ ZA NASZĄ OFERTĄ !