Facebook zwolni 10 tyś. pracowników

Facebook zwolni pracowników

Facebook zwolni 10 tyś. pracowników. Koncern Meta, który jest właścicielem popularnej sieci społecznościowej Facebook, ogłosił nową falę zwolnień pracowników. Według ogłoszonego w marcu planu, firma zamierza zwolnić aż 10 tysięcy pracowników. To już kolejna taka sytuacja w ciągu ostatnich kilku lat. W 2019 roku Meta zwolniła 2,2 tysiące pracowników, a w 2020 roku liczba ta wyniosła 1,5 tysiąca. Powody takiej decyzji nie są jeszcze znane, ale firma zapewnia, że jest to konieczne dla zapewnienia dalszego rozwoju firmy. Mimo to, wiele osób zastanawia się, jak ta sytuacja wpłynie na dalsze funkcjonowanie Facebooka oraz jakie będą skutki tych zwolnień dla pracowników oraz użytkowników sieci społecznościowej.

Według informacji BBC, pierwsze zwolnienia dotknęły już pracowników zespołu rekrutacyjnego.

Kolejne osoby, które stracą pracę, to pracownicy działów IT. Według planu, w maju swoją pracę mogą stracić również pracownicy działów biznesowych i administracyjnych. Meta nie wyklucza również możliwości kolejnych redukcji zatrudnienia w kolejnych miesiącach.

Nie tylko Facebook zmuszony był do takich działań. Jak podaje BBC, od początku roku w branży internetowej pracę straciło już około 170 tysięcy osób. Wśród firm, które zdecydowały się na takie kroki, znajdują się m.in. Amazon czy Google.

SZUKASZ PRACOWNIKÓW Z UKRAINY, BIAŁORUSI, MOŁDAWII LUB AZJI ŚRODKOWEJ?
ZAPOZNAJ SIĘ ZA NASZĄ OFERTĄ !