DONALD TUSK: ŁUKASZENKA STAŁ SIĘ ZAGROŻENIEM DLA MIĘDZYNARODOWEGO BEZPIECZEŃSTWA

W niedzielę 23 maja białoruski myśliwiec zmusił do lądowania Boeinga 737. Jest to jeden z 27 samolotów należących do holdingu Ryanair zarejestrowanego w Polsce przewoźnika Buzz (dawniej Rynair Sun). Samolot wykonywal rejs z Aten do Wilna. Według ekspertów powodem przymusu lądowania samolotu był fakt, że na pokładzie znajdował się białoruski opozycjonista Raman Protasevich. Protasevich został zatrzymany, grozi mu dożywocie, a nawet kara śmierci.

Roman Protasevich, założyciel i były szef opozycyjnego kanału Nexta, który szczegółowo relacjonuje antyprezydenckie protesty na Białorusi (które wybuchły w sierpniu 2020 r. Po sfałszowanych wyborach prezydenckich Aleksandra Łukaszenki).

Donald Tusk mówił też o wydarzeniach na Białorusi. „Łukaszenka stał się zagrożeniem dla bezpieczeństwa międzynarodowego” – powiedział były szef Rady Europy.

„Samolot cywilny Ryanair został dziś porwany. To akt terroryzmu państwowego popełniony na rozkaz Łukaszenki – powiedział na swoim koncie na Twitterze szef polskiej dyplomacji.

Źródło: https://wyborcza.pl/7,75399,27118203,by-dopasc-opozycjoniste-lukaszenka-zawrocil-polski-samolot.html

SZUKASZ PRACOWNIKÓW Z UKRAINY, BIAŁORUSI, MOŁDAWII LUB AZJI ŚRODKOWEJ?
ZAPOZNAJ SIĘ ZA NASZĄ OFERTĄ !