Kryzys na granicy Polski. 422 oskarżenia o współudział, „prowadzą” Ukraińcy.

W tym roku Polska straż graniczna postawiła zarzuty popełnienia przestępstwa 422 współsprawcom (pomocnikom) nielegalnej migracji. Większość z nich to obywatele Ukrainy – 91 osób, Gruzji – 56 osób i Syrii – 55 osób. W ubiegłym roku podobne oskarżenia usłyszało 31 osób. Polska służba graniczna poinformowała o tym na Twitterze.

Granica Polski kryzys

Od początku roku Straż Graniczna odnotowała blisko 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Od początku grudnia było ich prawie 1,4 tys. W listopadzie br. takich prób było 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., aw sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. obowiązuje zakaz przebywania na terenie graniczącym z Białorusią. Obszar ten obejmuje 115 miast w województwie podlaskim i 68 miast w województwie lubelskim. Wcześniej, od 2 września do końca listopada, obowiązywał tu stan wyjątkowy. Ograniczenia w strefie przygranicznej są odpowiedzią na prowokacje białoruskiego reżimu, mające na celu wywołanie kryzysu migracyjnego na granicach UE.

SZUKASZ PRACOWNIKÓW Z UKRAINY, BIAŁORUSI, MOŁDAWII LUB AZJI ŚRODKOWEJ?
ZAPOZNAJ SIĘ ZA NASZĄ OFERTĄ !


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *