ŁUKASZENKO OTWORZYŁ GRANICĘ UE DLA NIELEGALNEJ EMIGRACJI.

W ciągu ostatnich trzech dni Podlaska Straż Graniczna zatrzymała 89 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę Polski z Białorusią. Większość z nich to obywatele Afganistanu i Czeczenii.

– W tym roku, a zwłaszcza w ostatnich dniach, znacznie więcej grup cudzoziemców próbuje nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską – mówi mjr SG Katarzyna Zdanowicz, rzecznik Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jeszcze wczoraj funkcjonariusze Krynek zatrzymali 49 osób  „narodowości południowej”, jak czytamy w komunikacie straży granicznej, za nielegalne przekroczenie granicy z Białorusią. Straż graniczna zauważyła ślady ludzi na pasie granicznym. Wśród zatrzymanych cudzoziemców jest 34 mężczyzn, 5 kobiet i 10 dzieci. Większość z nich nie miała przy sobie żadnych dokumentów. Ustalono, że spośród zatrzymanych 42 obywateli pochodziło z Afganistanu, a 7 z Czeczenii. To największa grupa nielegalnie przekraczająca granicę w tym roku.

Trzy dni temu straż graniczna w Narewce zatrzymała nieco mniejszą grupę 40 osób. Tym razem patrol zauważył grupę osób poruszającą się w rejonie Babiej Góry w powiecie hajnowskim. Podczas kontroli okazało się, że jest to 19 cudzoziemców. Nie miałem przy sobie żadnych dokumentów. Łącznie tego dnia zatrzymano 21 kolejnych sprawców. Kilkadziesiąt minut później funkcjonariusze zatrzymali wszystkich poszukiwanych. Tego dnia aresztowano łącznie 40 obywateli Afganistanu, tym razem 6 dzieci, 21 mężczyzn i 13 kobiet. Wszyscy trafią do strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Od stycznia funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Granicznego zatrzymali 235 osób za nielegalne przekroczenie granicy z Białorusią.

Źródło: https://wiadomosci.onet.pl/bialystok/nielegalni-emigranci-przekraczaja-granice-z-bialorusia-straz-graniczna-zwieksza/x2wgqhf

SZUKASZ PRACOWNIKÓW Z UKRAINY, BIAŁORUSI, MOŁDAWII LUB AZJI ŚRODKOWEJ?
ZAPOZNAJ SIĘ ZA NASZĄ OFERTĄ !


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *