Trzech chłopaków z Ukrainy uratowało życie 25-letniemu Polakowi

– Do zdarzenia doszło w niedzielę 18 kwietnia przed godz. 19 – poinformował st. asp. Piotr Gdaniec, oficer prasowy KPP Kartuzy. – 25-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego próbował popełnić samobójstwo, na szczęście jednak zareagowali przechodzący w tym miejscu mężczyźni. Odcięli linę, na której 25-latek próbował się powiesić, dzięki czemu udało się go uratować.

Choć policja nie ukrywa, że owa reakcja jest doskonałym przykładem bohaterstwa, służby nie dysponują żadnymi środkami, aby pieniężnie nagrodzić kogoś w takiej sytuacji.

– Jako policja nie dysponujemy żadnym funduszem, środkami, przeznaczonymi na nagrody za tego typu bohaterstwo, bo to niewątpliwie jest bohaterstwo. Niemniej w takich sytuacjach przewidziane są na przykład podziękowania ze strony komendanta, więc ci panowie, ich postawa, na pewno zostaną w jakiś sposób uhonorowani – mówi Piotr Gdaniec.

Osobna gratyfikacja od dumnego pracodawcy

– Jestem bardzo dumny z naszych pracowników – mówi Maciej Czapiewski, dyrektor firmy RADBUR. – To jest ewidentnie bohaterskie zachowanie i bohaterski czyn ze strony tych chłopaków, bo nie ma nic cenniejszego niż życie, a uratowanie tego życia drugiej osobie niewątpliwie zasługuje na podziw, szacunek i uznanie. Na pewno jako pracodawca zrobię wszystko, aby ich postawa nie została zapomniana, aby inni brali z nich przykład. Oczywiście zostaną też w odpowiedni sposób uhonorowani. Cóż dodać, jestem dumny, jeszcze raz podkreślam, że to właśnie nasi chłopacy, pracownicy RADBUR-u, uratowali życie drugiej osobie, obywatelowi kraju, w którym przebywają i zarabiają na życie dla swoich rodzin na Ukrainie.

Źródło https://dziennikbaltycki.pl/trzech-dzielnych-chlopakow-z-ukrainy-uratowalo-zycie-25letniemu-polakowi-w-lesie-miedzy-kielpinem-a-somoninem-zdjecia/ar/c1-15578655

SZUKASZ PRACOWNIKÓW Z UKRAINY, BIAŁORUSI, MOŁDAWII LUB AZJI ŚRODKOWEJ?
ZAPOZNAJ SIĘ ZA NASZĄ OFERTĄ !